друкувати


У найближчі роки Україна може обійтись без зовнішніх запозичень – Бахматюк

27 квітня 2021, 08:00

Тренди у світовій економіці дозволять Україні обходитися без зовнішніх запозичень у наступні три роки, але цей час треба використовувати для інвестицій в інфраструктуру і створення доданої вартості. Про це власник агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк розповів в інтерв'ю «Українському тижню», пише агентство «Українські новини».

«Чудес не буває  –  просто треба інвестувати в інфраструктуру, додану вартість і покращувати всі державні інститути», – сказав Олег Бахматюк.

За словами бізнесмена, українська економіка поки тримається завдяки сировинному напрямку – аграрному сектору і залізній руді, а також ІТ і нашим громадянам, які працюють за кордоном і перераховують свої кошти в Україну.

На цих «стовпах» економіка України протримається ще наступні три роки. Але за рахунок інтересу до нашого сировини інших держав, зокрема країн Азії (Японія, Корея, Китай, Індонезія, Філіппіни), Україна може отримувати інвестиції наперед і вкладати ці кошти в розвиток територій і елементи доданої вартості, а це інноваційні речі», – каже бізнесмен.

Він додав, що ні для кого не секрет, що весь світ рухається в бік загальної інфляції.

Розвинені країни, такі як ЄС і США, замість боротьби з нею, піднімають рівень доходу населення. і це дає можливість накопичити в економіці надлишкові гроші. Наступні три роки Україні не потрібні гроші: залізна руда, зернові та олійні – трендові речі, які забезпечать величезний приплив коштів. Надходження від наших емігрантів, як не дивно, за останній рік виросли на 8% і далі зростають. Розвивається також і ІТ», – додав Бахматюк.

Бізнесмен вважає, що скориставшись такими трендами в світовій економіці, Україна зможе зробити економічний ривок.

Всі говорять про Польщу, як про диво . Але не забувайте, що Польщі вдалося залучити $ 40-50 млрд на самому початку свого розвитку. Чудес не буває — просто треба інвестувати в інфраструктуру, додану вартість і покращувати всі державні інститути: удосконалювати суди , викорінювати корупцію, реформувати державне управління. Принцип приватної власності забезпечить прозорість, відсутність корупції і надходження в бюджет. Якщо вирішиться питання з державними підприємствами (більшість з них необхідно приватизувати), 90% корупції в Україні зникне, тому що ці підприємства є «годівницею» для всіх депутатів, чиновників і міністрів», – заявляє Олег Бахматюк.

Нагадаємо, що депутатське звернення генеральному прокуророві Ірині Венедіктовій направив 151 народний депутат, підтримавши запит колективу групи компаній Ukrlandfarming у зв'язку з п’ятирічним кримінальним переслідуванням керівника і засновника групи Олега Бахматюка з боку Національного антикорупційного бюро.