друкувати


Оприлюднено аналіз викидів парникових газів від агросектору в Україні та ЄС

13 березня 2021, 08:00

Загальний порівняльний аналіз викидів по світу у різних галузях АПК оприлюднив координатор ФАО зі зв’язків із урядом та донорами в Україні Михайло Малков під час круглого столу «Український агросектор в умовах Європейського зеленого курсу: виклики та можливості», який організований Українською Асоціацією Бізнесу і Торгівлі (UBTA) в партнерстві з Global 100% RE Ukraine та Міжнародним інститутом менеджменту (МІМ-Київ). Про це повідомляє кореспондент ArgoPolit.com.

Він також розповів, чим відрізняється структура викидів парникових газів в Україні та ЄС. Зокрема, якщо взяти за 100% всі викиди парникових газів, то 47 % їх формується через високий показник розораності земель у світі.

«В Україні ж 70% викидів – рослинництво, і лише 22% — тваринництво. У ЄС все навпаки у порівняні з Україною: левова частка – саме від тваринництва. Тому частина європейської «зеленої» політики не зовсім релевантна з точки зору засвоєння її норм в Україні», — повідомив експерт.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року Єврокомісія опублікувала Європейську зелену угоду (EU Green Deal) – документ, який повинен зробити європейський континент нейтральним до зміни клімату. AgroPolit.com з’ясував, які наслідки для АПК України та інших галузей несе нововведення ЄС. Про це читайте у матеріалі за посиланням. Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив два завдання в межах зеленого курсу.