друкувати


Дмитро Кулеба окреслив два завдання для «зеленого курсу» з ЄС

12 березня 2021, 11:07

Україна активно зближується з Європою у частині «зеленого курсу» і таке зближення включає дві важливі складові. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час круглого столу «Український агросектор в умовах Європейського зеленого курсу: виклики та можливості», організованого Українською Асоціацією Бізнесу і Торгівлі (UBTA) в партнерстві з Global 100% RE Ukraine та Міжнародним інститутом менеджменту (МІМ-Київ), повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

«Українська дипломатія співпрацює з ЄС у межах «зеленого курсу» і готова співпрацювати як гарант запровадження цього «зеленого курсу» для бізнесу. Найголовніше – побудувати синергію між усіма причетними органами влади і агробізнесом для адаптації європейського «зеленого курсу» в Україні», — відмітив він.

За словами Кулеби, політика зближення у межах «зеленого курсу» включає два завдання.

Агросектор як складова продовольчої системи не буде життєздатним, якщо він не стане кліматично-нейтральним відповідно до сучасних викликів. Поточна динаміка розвитку сектору може призвести до посилення нерівності між країнами. Оскільки цей сектор є найбільшим забруднювачем на долю якого припадає трансформація існуючої моделі до клімато-нейтральної є невідворотною. Пандемія лиш прискорила необхідність цих фундаментальних змін у секторі. Впровадження Європою «зеленого курсу» потребує формування політики єдиного голосу від України та координації роботи з міжнародними партнерами», — каже він.

Зокрема, за його словами, це робиться для уникнення диспропорцій в торгівлі, формування сприятливого зовнішнього середовища для українського виробника за допомогою угод про визнання сертифікатів безпечності продуктів та маркування, формування нових виробничих ланцюгів продовольства, залучення інвестицій для трансформації аграрного сектору, створення спільних програм стимулювання виробників та споживачів для переходу на альтернативні джерела енергії, цифрове відстежування процесу виробництва та походження продуктів, пом’якшення впливу торгівлі викидами.

ЄС планує просувати перехід до сталих продовольчих систем через міжнародні організації, міжнародні події включаючи п’ятнадцяту конференцію сторін конвенції ООН по біорізноманіттю, самміт продовольчих систем ООН 2021, тощо.

ЄС планує просувати «зелені альянси» сталих продовольчих систем на двосторонньому, регіональному та багатосторонньому рівнях через перегляд своїх торговельних угод та включення в них «статті стійкості», що забезпечить повне дотримання вимог «зеленого курсу» та стоврить нетарифні бар’єри для українського виробника», — каже він.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року Єврокомісія опублікувала Європейську зелену угоду (EU Green Deal) – документ, який повинен зробити європейський континент нейтральним до зміни клімату. AgroPolit.com з’ясував, які наслідки для АПК України та інших галузей несе нововведення ЄС. Про це читайте у матеріалі за посиланням.