друкувати


Відмова аграріїв від зобов’язань за форвардними контрактими вплинула на цінові очікування на зерновому ринку

7 березня 2021, 09:28

У 2020 році в Україні дефолтних випадків за за форвардними контрактами на ринку зерна  було близько 30% від кількості всіх форвардів. Це мало свій опосередкований вплив на цінові очікування. Про це в матеріалі на АgroРolit.com заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації (УАК) Павло Коваль

«За нашими підрахунками, дефолтних випадків за минулий рік було близько 30% від кількості всіх форвардів і це мало свій опосередкований вплив на цінові очікування. Тобто всі ці фактори не сприяли стабільності ринку», – сказав він. 

Як розповів в.о. голови правління АТ «Аграрний фонд»  Богдан Банчук, в підзвітній йому компанії ситуацію вирішували наступним чином:

Ми відчували таку загрозу і намагалися діяти превентивно. По-перше, служба безпеки АТ «Аграрний фонд» перевіряла наявність законтрактованого зерна у сільгоспвиробника, його обсяги і де воно знаходиться. Завдяки цьому у нас лише 5 дефолтних контрактів, пов’язаних як з посухою, так і з непрозорими умовами укладання форвардних договорів на початку 2020 року. По-друге, як я вже говорив, команда АТ «Аграрний фонд» налагодила чіткий і зрозумілий механізм взаємодії з аграріями, і якщо у когось з клієнтів справді виникає форс-мажор, то ми про це оперативно дізнаємося і разом вирішуємо проблему. Ми намагаємося максимально йти назустріч сільгоспвиробникам – комусь скасовуємо штрафні санкції, з кимось домовляємося про перенесення виконання зобов’язань на наступний рік, а від когось приймаємо іншу культуру у зв’язку з неврожаєм законтрактованої. Тобто шукаємо взаємовигідні шляхи вирішення проблем», – заявив Богдан Банчук.

Нагадаємо, що оновлено форму повідомлення про укладання форвардного контракту.