друкувати


До червня у Раду внесуть законопроект про бджільництво

1 березня 2021, 14:00

Робоча група продовжує напрацювання нової редакції Закону України «Про бджільництво». Про це йдеться в повідомленні «Інформаційно-аналітичного порталу АПК України».

«Згідно з планом роботи уряду відповідний законопроект повинні внести на розгляд Верховної Ради України до 1 червня», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, законодавчі та інституційні зміни націлені на мінімізацію в неможливість отруєння бджіл при обробці полів.

«Наближається критичний період – сезон проведення весняних польових робіт. Як показує досвід попередніх років ефективна комунікація і взаємодія допомагали істотно запобігти втратам. Мінекономіки виступає майданчиком для налагодження такої комунікації і побудови взаємодії в рамках цього сезону. Це один з важливих елементів, поряд з законодавчими змінами», – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

Так, присутніх поінформували про стан проведення семінарів для пасічників щодо попередження отруєння бджіл. Зокрема, семінари відбуваються з ініціативи міністерства з метою роз'яснення алгоритму взаємодії бджолярів, аграріїв і органів місцевої влади щодо попередження та недопущення отруєння бджіл при обробці полів засобами захисту рослин.

Нагадаємо, що в Мінекономіки вважають, що для попередження отруєння бджіл та обов’язкової комунікації між пасічниками та агровиробниками ще наприкінці квітня 2020 року були визначені відповідальні контактні особи територіальних органів Держпродспоживслужби та структурних підрозділів облдержадміністрацій.