друкувати


Додатковий заробіток для переробників олії від зниження ставки ПДВ до 14 % — $80-120 млн на рік

27 лютого 2021, 08:00

$80-120 млн на рік — додатковий заробіток для переробників олії від зниження ставки ПДВ з 20 до 14%. Приблизно у такі суми оцінюють прибутки переробників олії фахівці, коментуючи в матеріалі AgroPolit.com підписання закону про зниження ставки ПДВ для аграріїв з 20 % до 14%.

Як повідомляється у матеріалі видання, закон про 14% ПДВ розділив представників українського аграрного ринку на два протилежні табори: за закон і проти. Ті, що проти, апелювали, мовляв — це черговий ціновий реверанс у бік великих агропереробників соняшнику (конкретно компанії «Кернел» і її власника — агроолігарха Андрія Веревського). 

«Справа в тому, що ті переробники, які не закуповують сировину у фермерів, а мають власне виробництво, не втрачають нічого, вони не сплачують на вході 20 %, а на виході 14 % ПДВ. Тобто ті підприємства, які мають хоча б 50 % власної сировини, від цього закону не постраждають, а якщо понад 50 % сировини власного виробництва — отримають прибуток, адже у них з'являться позаконкурентні інструменти. І хоча окремі виробники вітають ухвалення закону, асоціації борошномелів та молочників просять негайно призупинити нововведення. Зараз великі проблеми виникли всередині асоціації виробників олії через ті самі питання. Виробники олії, які мають власну сировину для виготовлення продукту, можуть на 80 % монополізувати олійний ринок», — прокоментував прийняття закону президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко

Більш детально про плюси та мінуси закону читайте у матеріалі: Зниження ставки ПДВ для агросектору до 14%: боротьба зі «скрутками» чи преференція в $80-120 млн переробнику соняшнику?