друкувати


Експерт розповів, у якому випадку може зменшитися вплив олігархів на національну політику

1 березня 2021, 06:00

Якщо зважати на той факт, що лідери місцевого самоврядування, перебуваючи на представницьких посадах – як-то мери чи голови громад – примножують свій рейтинг, а політики в парламенті його втрачають, то з часом саме представники місцевих еліт домінуватимуть в місцевій політиці, а не слуги олігархів. Про це AgroPolit.com розповів керуючий партнер консалтингової компанії PGR Consulting Group, засновник Школи Мерів Руслан Рохов.

«Фактично, у разі появи умовної «Партії мерів» лідери місцевого самоврядування отримають своїх лобістів у парламенті, на кшталт того як працюють в тандемі народний депутат Оксана Савчук та міський голова Івано-Франківська Руслан Марцинків. В цьому тандемі народний депутат відстоює інтереси громади, а не міський голова інтереси нардепа. Така модель може стати повсюдною для умовної «Партії мерів»: мешканці громад – а простіше кажучи, люди – отримають в парламенті тих, хто представлятиме їхній інтерес. До речі, тут хороший кейс може бути на 87 виборчому окрузі, де відбуваються довибори. Там лідер місцевого самоврядування – в тому числі мер Івано-Франківська підтримали антиолігархічну адженду Руслана Кошулинського, висунувши його кандидатом в народні депутати від людей. Вони скинулись грішми на його реєстрацію та звернулись до керівництва Всеукраїнського об’єднання «Свобода» із закликом висунути від партії саме Кошулинського. Тому вибори на Прикарпатті, де-факто, стануть протистоянням кандидата від людей, якого висунули лідери самоврядування, кандидатам від олігархів. Власне, основні опоненти в Кошулинського є представниками інтересів лідерів списку Форбс – Ігора Коломойського та Петра Порошенко», – сказав керуючий партнер консалтингової компанії PGR Consulting Group, засновник Школи Мерів.

За його словами, якщо кандидат від людей переможе кандидатів від олігархів – це буде серйозним приводом задуматися останнім щодо їхніх підходів до впливу на політичні процеси в Україні.

У олігархів буде два шляхи: піти на конфлікт з місцевими елітами, або еволюціонувати. Тобто перший варіант  – вони мають рухатися до моделі двопартійної політичної системи, де партія олігархів на патерналістському електоральному полі заходитиме в парламент та протистоятиме партії людей. Другий – олігархи муситимуть еволюціонувати, тобто перестати впливати на політику, – додав він.

Нагадаємо, експерт озвучив основні міфи про ринок землі в Україні.