друкувати


Україну визнано гарантом світової продовольчої безпеки – НААН

4 лютого 2021, 16:00

Україна залишається ключовим гравцем на міжнародному ринку зерна й одним з гарантів продовольчої безпеки світу. Про це в інтерв’ю golos.com.ua  заявила віце-президент Національної академії аграрних наук України, академіком НААН, доктор економічних наук, професор Ануш Балян.

«За даними Міністерства сільського господарства США, у 2019/2020 маркетинговому році Україна посіла друге місце в світі за обсягом експорту зернових культур. Зокрема, пшениці, ячменю, кукурудзи. На першому місці – США, третьому – Канада. Тож наша держава залишається ключовим гравцем на міжнародному ринку зерна й одним з гарантів продовольчої безпеки не лише України, а й світу. Це не може не радувати», – сказала Ануш Балян.

Вона зазначила, що у 2020 році Україна зазнала істотних втрат врожаїв через посуху. Балян навела таку статистику:

• 2018 рік – 70,1 млн т зернових ;

• 2019-го зібрано 75,1 млн т;

• а у 2020-му – 65,5 млн т.

Так, ми ще маємо значний експортний потенціал інших статей, обсяги поставок яких на світові ринки зростають. Це експорт яєць, меду, різноманітних ягід, горіхів, навіть екзотичних груп, як-то слимаки, для європейського та інших потужних ринків, де споживач надає перевагу якісним органічним продуктам. Але ми повинні бути готовими до нарощування експорту саме зернових, а тому маємо дати нашим аграріям сучасний науковий інструмент», – наголосила академік.

Нагадаємо, що Україна не обмежуватиме й не заборонятиме експорт продуктів харчування для гуманітарних цілей Всесвітньої продовольчої програми ООН.