друкувати


В Україні стартував міжнародний проект для залучення додаткового фінансування в аграрний сектор

4 лютого 2021, 10:00

В Україні відбувся офіційний запуск проєкту «Розвиток доступу аграрного сектору України до ринків капіталу», який буде реалізовано у 2021-2024 роках за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC)  в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки. 

У заході взяли участь керівник регіонального офісу в Україні, Білорусі та Молдові, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Джейсон Пеллмар, директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Ніколь Рудер, керівник програми з розвитку фінансування агросектору Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Лія Сорока, спеціаліст фінансового сектору проекту «Аграрні розписки в Україні» Кирил Мухомедзянов, Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та Голова Національної комісії з цінних паперів та фондових ринків Тимур Хромаєв.

«Радий приєднатися до запуску нової, послідовної ініціативи щодо розвитку аграрних ринків капіталу в Україні. Минулого року разом з партнерами ми працювали над модернізацією Закону про аграрні розписки, маючи на меті покращити доступ до фінансових ресурсів у сільському господарстві України. І сьогодні я  особливо пишаюся Україною, котра змогла внести свій вклад у покращення цього інструменту, та стати на шлях автоматизації та цифрової трансформації у секторі аграрного фінансування», – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він додав, що очікується  прийняття законопроєкту №2805-д, який трансформує аграрну розписку з товаророзпорядчого документа на операції з цінними паперами, що значно розширить можливості аграріїв у залученні додаткових коштів. Зокрема, вже гармонізовано Реєстр аграрних розписок з іншими державними реєстрами, що дозволить автоматично обмінюватися даними та забезпечити їхню валідність. 

Від самого початку проєкту «Аграрні розписки в Україні» Міністерство підтримувало впровадження цього нового альтернативного інструменту фінансування. Завдяки спільним зусиллям державного, громадського та приватного секторів, аграрні розписки стали одним з найбільш поширених та найзручніших інструментів фінансування в сільському господарстві. Так, розписки вже допомогли агровиробникам отримати фінансування у розмірі понад 32 млрд гривень. Проте в період глобальних кліматичних змін та враховуючи невпинний розвиток аграрної галузі, важливо забезпечити фермерів більш широким спектром інструментів для залучення додаткового фінансування. 

Довідково:

Проєкт «Аграрні розписки в Україні», впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією та спрямований на впровадження аграрних розписок в Україні.

Нагадаємо, що Україна зможе залучити від $20 до $50 млрд інвестицій з кількох країн.