друкувати


Озвучено сценарій, як Ураїна може уникнути дефіциту кукурудзи

26 січня 2021, 08:00

Дефіцит кукурудзи на світовому ринку призводить до її відтоку з ринку України і, як результат, до зростання ціни на кукурудзу, до збільшення вартості кормів, а в подальшому – м’яса, молока, яєць та інших продуктів тваринництва та птахівництва. Про це в ексклюзивному коментарі для AgroPolit.com розповів народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

За його словами, влада має розуміти, що тваринництво та переробка – це галузі, які продукують додану вартість та несуть на рівні з державою соціальне навантаження: створюють робочі місця на селі та формують податкову базу для новостворених громад.

А скорочення поголів’я ВРХ та свиней набуло загрозливої тенденції: за останні роки кількість худоби зменшувалася на 5-6,5% щорічно. Зараз важливо підтримати галузь тваринництва та переробників, оскільки це питання напряму стосується продовольчої безпеки нашої країни та відпускних цін на соціально важливу продукцію», – заявив Чайківський.

Іван Чайківський запропонував наступні кроки, щоб подолати загрозу:

За таких обставин ми маємо думати про наслідки, які настануть і після яких на відновлення цього напрямку економіки можуть піти роки. Скорочення поголів’я – найбільш критична проблема, оскільки його відновлення потребуватиме не стільки грошей, скільки часу. А зараз ми не маємо ні одного, ні іншого. Якщо ж говорити глобально, то уряд має не допускати критичних ситуацій та реагувати на них завчасно. Одне з рішень, яке має бути пропрацьовано та ухвалено негайно – це наведення порядку з контрабандою готових продовольчих товарів з-за кордону. Саме контрабанда не дає можливості розвивати власну переробку через неконкурентність в ціні. І замість того щоб латати проблеми, уряд мав би усувати причини цих проблем!» – заявив Чайківський.

Детальніше про це читайте у матеріалі: Ціни на зернові — зростання попиту на українську кукурудзу та перспектива дефіциту на внутрішньому ринку