друкувати


Вимоги до сирого молока підвищать через 2 роки

21 січня 2021, 08:00

Дворічна пролонгація перехідного періоду важлива й для належної підготовки міністерської діяльності з формування політики та компетентного органу, Держпродспоживслужби, з метою виконання відповідних заходів державного контролю виробництва та введення в обіг сирого молока. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки. 

«Відповідно до статистичної інформації Державної служби статистики України «Надходження молока на переробні підприємства за 9 місяців 2020 року» питома вага молока першого ґатунку становила 43%, що в перерахунку на молоко сире встановленої базисної жирності дорівнює 1,93 млн т молока. Інакше кажучи, якби Мінекономіки не відтермінувало наступний запланований етап підвищення Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів з 01 січня 2021 року на два роки, то  до 01 січня 2023 року молокопереробні підприємства мали б відмовитися від приймання та закупівлі близько 2 млн т. молока», – ідеться у матеріалі.

Повідомляється, що у розрізі постачальників сирого молока на переробку питома вага молока першого ґатунку, за результатами дев’яти місяців 2020 року, також залишається суттєвою, а саме: від сільськогосподарських підприємств – 31,4%; від господарств населення – 81%.

Неготовність молочного сектору до наступного етапу підвищення вимог є очевидною. З іншого боку, дворічна пролонгація перехідного періоду важлива й для належної підготовки міністерської діяльності з формування політики та компетентного органу, Держпродспоживслужби, з метою виконання відповідних заходів державного контролю виробництва та введення в обіг сирого молока. Для цього в рамках Робочої групи з питань удосконалення регулювання сфери виробництва сирого молока, що вводиться в обіг, та контролю за ним при Мінекономіки  розробляється стратегічний документ «План заходів із реалізації перехідного періоду для забезпечення ефективного впровадження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів», – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, що в Україні відкладуть відмову від першого гатунку молока до 2023 року – відповідний наказ розроблений експертною групою і наразі погоджується  в центральних органах виконавчої влади.