друкувати


Попит на кукурудзу на міжнародному ринку стабільний та зростатиме в 2021 році, головним чином завдяки Китаю

8 січня 2021, 17:00

Попит на кукурудзу на міжнародному ринку стабільний та зростатиме в 2021 році, головним чином завдяки Китаю. Такий прогноз в матеріалі AgroPolit.com зробив голова ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко.

За його словами, на початку літа 2020 ринок очікував та планував рекордний врожай кукурудзи в 42-44 млн тон виробництва. По факту ми отримали антирекорд в 2020 з причини посухи на півдні та в центрі України. В період травень-червень було підписано форвардних контрактів на обсяг понад 7 млн т кукурудзи. В реаліях країна отримала врожай, менший ніж 30 млн т, тож на експорт піде 20-21 млн т. На вході були очікування, що ціна кукурудзи йтиме вниз, а не вгору. Тому багато аграріїв продали багато врожаю кукурудзи наперед. Коли ж ціна пішла вгору, тоді і сягнула 170-175 доларів за тонну — законтрактовано значну частину форвардних контрактів з 7-8 млн т проданих кукурудзи. 

Зростання відбулося на 70-80 доларів на тонні з початку сезону до сьогоднішнього рівня . Наразі при ціні в 230 доларів за тонну почалися дефолти аграріїв з невиконання форвардних контрактів. Це велике питання з точки зору управління ризиками як аграріями, так і трейдерами-експортерами, але угоди треба виконувати або шукати ринкові та цивілізовані шляхи виходу, в кожному випадку індивідуально за кожним контрактом та контрагентом. З України ми вивезли тільки 8,1-8,3 млн т.

Попит на кукурудзу на міжнародному ринку стабільний та зростатиме в 2021 році, головним чином завдяки Китаю. У лютому-березні Китай озвучить та позначить свої нові плани щодо її закупівлі та попиту. Думаю, що на нас чекає певний позитивний сюрприз, і це потягне ціну зерна знову вгору. Адже у Китаї планують поповнювати держрезерви на 2021 рік, відбувається індустріалізація виробництва м’яса, а це більш професійне кормовиробництво й урбанізація населення, що збільшує попит через якість життя та споживання. За період літо-осінь ціна кукурудзи змінилася на $50-$70 відповідно до періодів. Очікую , що далі буде теж зростання, але не таке значне. Тобто ще ця історія з відновленням високих цін не закінчена. Тому хто з українських тваринників хоче мати дешевші комбікорму чи борошно, той має вже зараз закупити сировину для переробки – як пшеницю так і кукурудзу, інші фуражні групи», – заявив Мірошніченко.

Детальніше про це читайте у матеріалі: Ціни на зернові — прогнози на 2021рік: кукурудза, пшениця, соняшник, ячмінь