друкувати


Протягом наступних п'яти років оцифрують межі всіх заповідників України

3 січня 2020, 07:05

Ситуація щодо захисту і управління землями заповідних територій — критична. Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко виданню AgroPolit.com, презентуючи земельну реформу на 2021 рік і дорожню карту запуску ринку землі.

Міністр наголосив, що у цьому напрямку є дуже серйозні проблеми.

«Зараз ми проводимо інвентаризацію по заповідним територіям. Прикро визнавати, але на заповідні території дуже багато повлазило різних ділків, які фактично пооформляли право приватної власності, і там теж потрібно визначити межі і захисні зони та завершити процес інвентаризації, — сказав Лещенко. — Що стосується захисту заповідних територій, то тут питання сканування всіх об’єктів, яких ще немає в електронній формі, розміщення їх на публічній кадастровій карті, забезпечення створення наборів геоданих щодо меж заповідних територій впродовж наступних 5 років, ну і розробка пілотування ефективної з точки зору витрат методології оцінки економічної вартості об’єктів та посилення контролю за використанням земель природного заповідного фонду».

Земельна реформа в Україні

Нагадаємо, Реєстри Мін'юсту на нерухоме майно та Держгеокадастру на землю об'єднають в один.

Нагадаємо, Єврокомісія очікує від України прийняття ще трьох земельних законів – перелік. Земельні корупційні схеми було започатковано ще в перші роки незалежності України, але узаконилися, вдосконалилися та відшліфувалися вони, ставши надзвичайно масштабними, в часи прем’єрства В. Януковича.