друкувати


У 2021 році бюджет може отримати понад $1 млрд від земельної детінізації, — міністр агрополітики

18 грудня 2020, 09:00

Потенціал детінізації за 2021 рік (при комплексних заходах оподаткування) не менше $1 млрд прямих надходжень в бюджет в частині оподаткування землі та закритті ПДВ-скруток/компанії-одноденок. Про це зазначив у своєму виступі Роман Лещенко під час розгляду його призначення у Верховній Раді, повідомляє AgroPolit.com.

«Я прибічник максимального дерегулювання та детінізації сектору. Я вважаю, і це підтверджує аналітика, мільйони гектар української землі у тіні. На ній вирощується с/г продукція і не сплачуються жодні податки. Всі знають, що в Чорнобильській зоні вирощують зернові, непрозоро використовуються відомчі землі, зокрема, Міноборони та інші. Однозначно, потрібно оподатковувати кожен гектар української землі і закривати податкові скрутки», — повідомив Роман Лещенко. 

На думку Романа Лещенка, одним із механізмів земельної детінізації може стати запровадження державного електронного аграрного реєстру.

Рейтинг аграрних міністрів за роки незалежності України

Нагадаємо, раніше Роман Лещенко розповів про дві моделі поводження з державними землями

Перша – законопроект голови аграрного комітету Миколи Сольського: приватизувати за формулою 40% – трудовому колективу, 20% – учасникам АТО, 40% – на аукціон. Друга – провести інвентаризацію, передати їх на баланс новоствореного Національного агентства управління земельних ресурсів чи Держгеокадастру без права відчуження цих земель (окрім здачі в оренду на публічних, прозорих аукціонах). Кошти від здачі в оренду направляти в бюджет – це мільярди гривень»,– сказав він у інтерв'ю AgroPolit.com.