друкувати


Роман Лещенко озвучив п’ять напрямків на посаді агарного міністра — деталі

16 грудня 2020, 13:00

Претендент на голову Мінагрополітики, очільник Держгеокадастру Роман Лещенко озвучив депутатам фракції «Слуга народу» ключові завдання на посаді міністра. Про це повідомили AgroPolit.com джерела у фракції після вчорашнього вечірнього зібрання.

Лещенко представив п’ять ключових напрямків:

«Ми маємо розуміти, куди рухається агросектор, яка місія та яким він буде в перспективі», – розповідає один з депутатів-слуг.

Лещенко нагадав, що відповідний закон 985-IX уже підписаний президентом Володимиром Зеленським – лишилося запровадити його у 2021 році. 

Зокрема, мова іде про прийняття законопроекту 2194 про земельну децентралізацію (нагадаємо депутати відправили його на доопрацювання для повторного читання – Авт.), відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року для українців, завершення переведення Держгеокадастру «в цифру», — розповідає співрозмовник.

Конкретний земельний план голова Держгеокадастру Роман Лещенко планує презентувати завтра у другій половині дня, що анонсував уже Держгеокадастр.

П’ятий — розвиток зрошення в Україні. «Йдеться про створення об’єднання водокористувачів, реанімацію вже діючої концепції зрошення та інше», – каже третій депутат.

За словами наших співрозмовників, Роман Лещенко також пообіцяв передати в управління Мінекономіки подальшу долю приватизації аграрних держпідприємств. Щодо НААН, то землі Академії обіцяв передати на розпаювання та громадам. Лісова сфера та рибне господарство не входитиме у сферу інтересів оновленого Мінагрополітики і залишиться за Мінаекології.

Як розповідають очевидці зустрічі Романа Лещенка із президентською фракцією, після озвучування цього плану його підтримала практично одностайно.

Бурхливими оплесками. При чому аплодували всі групи, включаючи коломойського, павлюковці, мажоритарники», – відмічає наш співрозмовник.

Нагадаємо, що у цей четвер очікується голосування за його кандидатуру в сесійній залі на посаду міністра аграрної політики, і під це вже є достатньо голосів.  Щодо дедлайнів поновлення Мінагро, то звучала цифра 4-5 місяців.

Читайте детальніше за посиланням біографію Романа Лещенка і ключові його тези про передачу державних земель народу, інвентаризацію,  детінізацію, безоплатну приватизацію та реформу Держгеокадастру.

Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики та продовольства України було ліквідоване восени 2019 року, а його функції передали Міністерству економічного розвитку та торгівлі України (МЕРТ).