друкувати


Європа примушує інші країни модернізувати свою економіку, погрожуючи санкціями

12 грудня 2020, 06:00

Європа, крім енергії сонця, вітру і т д, ухвалила концепцію переходу на зелений водень. Тому застосовують систему оподаткування та механізм прикордонного вуглецевого коригування, який є свого роду штрафом. Про це в коментарі AgroPolit.com розповів Зіновій Свереда, доктор соціальної економіки, віцепрезидент Української кооперативної федерації.

За його словами, низка країн підписали договори про викиди СО2, домовлялись про спільні дії, але все це не є достатнім. Європа, крім енергії сонця, вітру і т д, ухвалила концепцію переходу на зелений водень. Тому застосовують систему оподаткування та механізм прикордонного вуглецевого коригування, який є свого роду штрафом. Це не стільки вуглецеве коригування, скільки заставити інші країни модернізувати свою економіку, перейти на чисті джерела енергії та зробити неконкурентними товари та продукти з країн, які не дотримуються контролю щодо викидів вуглецю. СВА дозволить наповнювати бюджет ЄС та вирівняти умови праці між європейським бізнесом та бізнесом інших країн.

Наслідки для України можуть бути (і будуть) невтішними. Європейський Союз є важливим торговим партнером. Хоча СВА буде застосоване з 2023 року, проте переговори потрібно організовувати зараз. Україна потребує максимального оновлення законодавства щодо ВДЕ, ухвалити закон про зелений водень та водневу економіку. Поки що відбуваються тільки круглі столи та обговорення. ВДЕ потребує цілісної трансформації економіки, а не просто виробництво енергії. Бо Європа спершу максимально мала період переходу на енергоощадні технології плюс чисті джерела енергії. У нас багато заводів та комплексів будівництва є енерговитратними та неефективними. Але основна проблема – це монополізація будь-якого сектору, яка доводить до абсурду будь-які здорові та наукові ідеї та дії. Це ми можемо побачити на прикладі кількох криз в енергетичному секторі останніх двох років», – заявив Свереда.

Детальніше про це читайте у матеріалі: Зелена угода Європи, або основи Green Deal: що принесе агросектору України курс на екологічність