друкувати


В Україну дозволили ввозити корми зі схваленими в Європі добавками — законопроект

3 грудня 2020, 07:30

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №3672 «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів». Про це повідомив на сторінці в Facebook народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, співатор законопроекту Іван Чайківський.

Він повідомив, що закон діятиме на тимчасовій основі. Він надаємо можливість українськими тваринникам та птахівникам протягом 4-х років купувати готові комбікорми, які містять добавки, включені до реєстру кормових добавок ЄС. 

Також законом розширюється перелік продуктів (кормів, кормових добавок, які призначені для виробництва кормів для непродуктивних тварин, преміксів, фасованих (запакованих) кормів), щодо яких запроваджуються тимчасові норми. Після зміни українського законодавства, з метою приведення його до норм ЄС, необхідно було затвердити ще 19 підзаконних актів. На сьогоднішній день прийнято 13 (тобто 70%).

Недопрацьоване з цього питання законодавство вже призводить до скорочення пропозицій на ринку кормів, а це – втрати для підприємців та суттєве скорочення надходжень до Державного бюджету. Щоб вийти з цієї ситуації та дати час на розробку та приведення у відповідність підзаконних актів, і прийнято проект закону 3672», — зазначив Іван Чайківський.

Нагадаємо, вчора, 2 листопада, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3672 «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів».