друкувати


Ціни на ячмінь у портах стрімко пішли угору

23 листопада 2020, 11:22

На минулому тижні, після нетривалого зниження, в глибоководних портах України (майданчик СРТ-порт) відновилося зростання цін на ячмінь, причому – ще більш активними темпами. Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ».

«Не дивлячись на загальну волатильність цін на експортному напрямку, ціни на ячмінь більше схильні до підвищувальний коректувань. Ключову підтримку цінам надають складності з формуванням партій потрібних обсягів зважаючи стримування продажів аграріями, а також відносно високі темпи експорту даної культури на тлі китайського фактора і збільшення закупівельної активності Саудівською Аравією», – ідеться у повідомленні.

За даними аналітиків ІА «АПК-Інформ», з початку сезону (липень-жовтень) Україна експортувала 3,4 млн тонн ячменю (81% від експортного потенціалу), що на 5% перевищує показник за аналогічний період минулого сезону.

Лідером з імпорту став Китай, що наростив закупівлі в 2,8 рази – до 2,3 млн тонн», – прокоментувала ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА« АПК-Інформ» Анна Танська.

Під впливом вищевказаних факторів ціни попиту на ячмінь за станом на 19 листопада встановилися в межах 7000-7350 грн / т СРТ-порт.

Експерт зазначила, що раніше подібних відміток (7050-7500 грн / т СРТ-порт) вартість зернової досягала в середині листопада 2018 р при цьому ціни пропозиції на базисі FOB в той період 2018/19 МР були в середньому на 15 USD / т вище поточних значень.

Нагадаємо, що Китай потроїв імпорт українського ячменю.