друкувати


Українські молокопродукти поставляють до Казахстану по «Шовковому шляху» ― джерело

22 липня 2016, 12:33

Здається, криза в українській молочній галузі починає поступово згасати. На світовому ринку намітився вже чіткий тренд зростання цін. Про це повідомляє Інфагро.

Дана тенденція відобразилося і на позиціях українських продавців. Зовнішній попит і ціни на їх товари зміцнюються. Це навіть позначилося на деякому зміцненні закупівельних цін на молоко. Правда, така ситуація не особливо сприяє активності внутрішніх продажів - українці, на жаль, не встигає багатіти пропорційно зростанню світового молочного ринку. Загалом, ситуація позитивно складається тільки для експортерів і сільгоспвиробників.

Експортні ціни ростуть, тільки от поки не зрозуміло чи буде це зростання істотним, чи зможуть в найближчій перспективі виробники молокопродуктів реалізовувати свій товар за цінами докризового 2013 роки? У цьому плані прогнози авторитетної організації OESD-FAO кілька песимістичні. Експерти вважають, що ера високих цін на продукти харчування відбувається. Причиною позиції вони називають спад темпів збільшення світового населення і уповільнення зростання економік країн, що розвиваються. Проте, аналітики допускають, що ціни на м'ясо і молоко все ж значно виростуть.

Позитивним моментом для експортерів також вважається відновлення процесу повернення ПДВ. Деякі оператори-молочники сильно здивувалися, що їм повернули всю заборгованість по ПДВ. Хоча навряд чи всім так пощастило ...

Побоювання українських експортерів з приводу обмежень транзиту через Росію в другому півріччі таки справдилися. Путін видав указ, згідно з яким повністю заборонено транзит санкцій українських товарів (втч. Молокопродуктів) через територію РФ до Казахстану і Киргизстан. Деякі ризикові експортери (вірять в доброту Путіна) «потрапили» - їх вантажі застрягли на українсько-російському і білорусько-російському кордонах.

Як раніше ні сумнівалися, але все ж українські молочники почали везти в Казахстан свою продукцію по, так званому «шовковому шляху». Так, час логістики стає в два, а то і в три рази довше, витрати на доставку тонни молокопродуктів виросли приблизно на 200 доларів. А що робити, все одно в Казахстан вигідніше експортувати молокопродукти, ніж в далеке зарубіжжя, а якщо розглядати торгівлю сирами, то тут альтернативи і зовсім майже немає.