друкувати


В Україні відміняють велику приватизацію та проведення аукціонів

26 вересня 2020, 10:44

В Україні відміняють велику приватизацію та проведення аукціонів. Це реалізовується після початку дії Закону України №853-IX «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна».

Закон України №853-IX почав діяти 25 вересня. Він тимчасово на період карантину для запобігання поширення коронавірусу забороняє проведення аукціонів в межах великої приватизації ДП. Законопроєкт №3252, який став законом, зареєстрували депутати наприкінці травня 2020 року. 22 березня його підписав президент Володимир Зеленський

Відповідно до закону, парламентський контроль за приватизацією державного майна здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання приватизації державного і комунального майна.

Комітет у межах своєї компетенції здійснює контрольну функцію шляхом прийняття відповідних рішень, підготовки висновків та надання рекомендацій за такими основними напрямами:

1) здійснення державної політики у сфері приватизації;

2) здійснення приватизації та аналізу її результатів;

3) додержання законодавства України про приватизацію;

4) діяльність Фонду державного майна України;

5) створення державними органами умов для здійснення приватизації;

6) додержання встановленого порядку приватизації об’єктів державної власності;

7) виконання умов договорів купівлі-продажу державного майна;

8) перерахування коштів, що надійшли від приватизації об’єктів державної власності, та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації таких об’єктів, до державного бюджету;

9) підготовка і попередній розгляд питання про призначення та звільнення з посади Верховною Радою України Голови Фонду державного майна України.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав законопроект 1054-1, який дає старт великій приватизації держпідприємств в Україні. З молотка, за оцінками діючого тоді міністра економрозвитку Тимофія Милованова, мали піти на продаж практично всі підприємства галузі АПК.