друкувати


Зниження ПДВ до 14% призведе до подорожчання молочної продукції для споживача, — Чагаровський

24 вересня 2020, 08:40

Зниження ставки ПДВ на поставки молока виробнику з 20% до 14% призведе до зростання собівартості реалізованої молочної продукції на 3%. Таку думку висловив голова Ради директорів «Союзу молочних підприємств України» Вадим Чагаровський в коментарі Latifundist.com.

«Цей законопроєкт знижує ПДВ на низку продуктів, зкрема й на продукцію «незбиране молоко». Фактично господарство продає переробнику молоко з меншою ставкою ПДВ. Тобто було 20%, тепер стане 14%, але покажіть мені того товаровиробника, який знизить ціну на 6% з ПДВ. Таким чином, відбувається те, що ціна молока, яке заходить на переробку, зростає на 6%», — розповів він.

За словами експерта, зростання сировини призводить до збільшення собівартості продукції в залежності від виду продукції на 3-5%. Тому переробник втрачає свій прибуток.

Для рослинництва, можливо, і є позитивні аспекти, але для продукції тваринництва — їх немає. Наприклад, у мене є лист від підприємства, що входить в асоціацію, в якій проаналізовано можливі наслідки прийняття закону щодо зниження ставки ПДВ в поточній редакції. На прикладі нашої групи компаній ми прийшли до наступних висновків: зменшення призведе до зростання собівартості реалізованої продукції на 3%. Розрахункова втрата прибутку до оподаткування — фактично 70%. Чому я так стверджую? Тому що у переробників прибуток становить 5%. Втрата 3% — це втрата 70% прибутку», — вказав Вадим Чагаровський.

В результаті, за його словами, отриманий прибуток не дозволить не тільки модернізувати підприємства, а й підтримувати їх у робочому стані. Поліпшення податкових умов для виробників молока ніяк не вплине на ціну вхідної сировини для переробника.

Ми будемо змушені хоча б частково компенсувати зростання собівартості підняттям цін для кінцевого споживача. Ми будемо змушені підняти ціни, це спонукає споживачів переключитися на продукцію з Європи, які дотуються їхніми державами, і, відповідно, будуть реалізовуватися дешевше на нашому ринку», — резюмував Вадим Чагаровський.

Нагадаємо, що 17 вересня на засіданні Верховної Ради України прийнято в першому читанні законопроект №3656 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.