друкувати


Ціна на українську кукурудзу зростає через дефіцит на ринку Китаю

15 вересня 2020, 14:00

В Україні на тлі зниження прогнозів врожаю ціни пропозицій на кукурудзу виросли до 185-190 $/т FOB. І покупці не готові платити більш ніж 180 $/т FOB із поставкою до Китаю. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд,

За оцінками трейдерів, незабаром попит на кукурудзу з боку Китаю зменшиться, оскільки він буде задоволений дешевою американською кукурудзою, яку потрібно буде купувати в межах торговельної угоди, що обмежить подальше зростання цін на українську кукурудзу.

Наразі в Китаї квота на імпорт кукурудзи становить 7 млн т на рік. Якщо влада не збільшить її до 10 млн т на рік, дефіцит кукурудзи сягне високого рівня, а переробники намагатимуться диверсифікувати споживання кукурудзи за рахунок використання пшениці та іншого фуражного зерна.

На останньому аукціоні з продажу кукурудзи з держрезервів Китаю обсяги закупівлі різко зменшилися внаслідок надто високих цін, тому вдалося реалізувати лише 1/3 із запропонованих 4 млн т.

Середня ціна закупівлі сягнула найвищого з початку року рівня 2072 юаня/т або 303,37 $/т. Наближення збирання нового врожаю в Китаї та активна закупівля кукурудзи в США насичують ринок.

За даними AgWeb, з початку року внутрішні закупівельні ціни на кукурудзу на ринку Китаю виросли на 27%, сягнувши станом на кінець серпня 5-річного максимуму 2050 юанів/т, що спричинило різке зростання світових цін.

Причиною зростання цін стали прогнози дефіциту кукурудзи в країні у 2020/21 МР, який за оцінками МСГ, може сягнути 16,7 млн т, попри цьогорічний врожай на рівні 266,5 млн т. За прогнозами Reuters, дефіциту кукурудзи в Китаї може скласти 30 млн т.

Крім того, підвищення цін на зернову в КНР викликає побоювання щодо продовольчої безпеки країни, оскільки споживча інфляція вже сягнула найвищого за останні 10 років рівня

Нагадаємо, що в Україні у восьми областях розпочато збирання кукурудзи, якої станом на 10 вересня намолочено 107 тис. т з площі 25,8 тис. га.