друкувати


Прогноз урожаю соняшника у 2020 році вдвічі гірший за торішній

6 вересня 2020, 06:21

Середня урожайність соняшника у південних областях становить 0,6-0,8 т/га, тоді як у минулому році урожайність була 1,3-1,6 т/га. Найгірша ситуація в Одеській області. У Миколаївській та Херсонській краща, проте й там не задовольняє аграріїв. Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com: Втрати від посухи. Чи подасть уряд «сильну» руку українським аграріям.

«Кілька днів тому почали збирати соняшник. Урожайність вкрай низька. Коливається від 0,3 до 0,5 т/га. Уже жодні агрономічні чи будь-які інші заходи не врятували б урожай. Не те що на моїй пам’яті, на пам’яті людей, які прожили тут по 90 років, такої засухи не було. Були засухи, повторювались, але щоб така – навіть уявити не могли», – сказав керівник фермерських господарств «Динеск-Агро» Олександр Петков.

У Херсонській області збір соняшнику починають після 25 серпня. Фермери кажуть, забракло вологи для повного наливу.

«Очікували урожайність 2 т із га, але дай Боже, щоб було 1,5 т з га. І то завдяки технологіям, якими користуємось. Підприємсво працює на рідких добривах, ретельно підбирає посівний матеріал. Соняшник не під поливом. Зазначу, що ми сіяли 1 і 25 квітня. Виявилось, що пізній посів вигідніший. Те, що сіяли раніше, «придушила» спека в період цвітіння. Плюс допомогли кілька дощиків», – розповів директор і співвласник агрофірми «Роздольне» Віктор Полков.

Про погіршення урожаю соняшнику розповідають і аграрії, які працюють у північних регіонах. Керівник фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко має поля у Херсонській та Житомирській областях. Каже, збитки є і біля моря, і на півночі.

«Через засуху урожай соняшнику цьогоріч буде менш ніж 1 т/га на Херсонщині. Це удвічі гірше, ніж очікували. Вирощуємо у Житомирській області – там окрім засухи ще й чіплялися хвороби, гнилі. Тому й там урожайність низька», – сказав Рибалко.

Щоби не згортати бізнес, урядовці мають терміново відреагувати та допомогти з посадкою нової продукції – уже на наступний сезон, кажуть аграрії.