друкувати


Порошенко підписав закон про фінансову реструктуризацію ― офіційно

17 липня 2016, 13:25

Президент України Петро Порошенко підписав закон про фінансову реструктуризацію (№1414-VIII), яким буде запроваджено механізм добровільної фінансової реструктуризації підприємств-боржників із метою врегулювання ситуації з проблемними кредитами та відновлення кредитування економіки банками.

Як повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України, закон було повернено з підписом президента 15 липня 2016 року.

Як повідомлялося, 14 червня 2016 року ВР України затвердила в другому читанні та в цілому закон "Про фінансову реструктуризацію" (проект закону №3555), який був розроблений Міністерством фінансів спільно з Національним банком України (НБУ), Незалежною асоціацією банків України, Європейським банком реконструкції і розвитку, Світовим банком та є структурним маяком у програмі співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

У Мінфіні повідомили, що "законопроект є важливим інструментом врегулювання ситуації з проблемними кредитами банків, допоможе оздоровити банківську систему, сприятиме відновленню платоспроможності підприємств і збереженню робочих місць. У результаті банки зможуть зменшити кількість проблемних кредитів і спрямувати кошти на кредитування економіки".

За оцінкою Мінфіну, нежиттєздатні підприємства не зможуть скористатися цим законом, пов'язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес фінансової реструктуризації.

У НБУ, у свою чергу, нагадали, що процедура фінансової реструктуризації, зокрема, передбачає: перегляд термінів погашення, перегляд розміру процентних ставок, надання нового фінансування боржникові, прощення частини боргу.

"Законом передбачаються умови для надання податкових стимулів для підприємств-боржників, які вже визначені Податковим кодексом України, зокрема у вигляді звільнення від податкових зобов'язань щодо податку на прибуток підприємств, що виникають у зв'язку з прощенням кредиторами частини боргу, у вигляді списання органами ДФС частини податкового боргу, пропорційно до частини прощеної іншими кредиторами за затвердженим планом реструктуризації", - зазначено на веб-сайті Мінфіну.

При цьому в Мінфіні наголосили, що закон про фінансову реструктуризацію має обмежений термін дії: три роки з дати набуття чинності.

"Такий термін дозволить оцінити успішність проведення процедури фінансової реструктуризації в Україні та порівняти результати з досвідом інших країн. У разі отримання позитивних результатів термін дії закону може бути подовжено", - наголошується в повідомленні.

Інтерфакс-Україна