друкувати


Якщо після відкриття ринку землі для юридичних осіб розпочнеться масова скупка, то парламент буде це зупиняти

26 серпня 2020, 07:23

Якщо після відкриття ринку землі для юридичних осіб розпочнеться масова скупка, то парламент буде це зупиняти. Таку думку висловив у відеопрограмі «Без Гриму» Наталії Білоусової секретар аграрного комітету, депутат із фракції «За майбутнє» Іван Чайківський.

«Йдеться про 2023-й рік, коли юрособам дозволять купувати землю. Для того і є парламент, уряд і президент, щоб запобігти скупці української землі іноземцями», – пояснив він.

 За словами секретаря аграрного комітету, депутата із фракції «За майбутнє» Івана Чайківського, план дій у відповідь на спробу розкупити українську землю буде однозначно. «Якщо ми будемо бачити загрозу такого сценарію, то зможемо його зупинити. Візьмемо сусідів – Польщу. Вони побачили, що поляк вже не може купити землі, бо в нього немає фінансового ресурсу, а купують німці, австрійці, голландці, тоді вони зупинили ринок, дали полякам трішки фінансового ресурсу, потім знову дозволили купувати іноземцям. Ми маємо так само відстояти національні інтереси своєї країни. Якщо ми побачимо, що ринок землі буде працювати не на користь українського товаровиробника, наша партія «За майбутнє» буде робити все, щоби це зупинити», — говорить він.

Нагадаємо, що парламент прийняв закон №552-IX і з 1 липня 2021 року стартує продаж с/г землі фізособам (не більше 100 га в одні руки). 

У матеріалі AgroPolit.com викладено основні положення закону про землю №552-IX та наслідки, які він матиме для аграрного ринку, аграріїв та власників паїв.

За оцінками Чайківського, після запуску ринку у 2021 році вартість сільськогосподарської землі становитиме $1000-1500.

 Оприлюднено також унікальний таймлайн відкриття ринку землі в Україні – всі етапи й основні законодавчі ініціативи. Також ви можете ознайомитися із найважливішими земельними законами парламенту за останній рік.