друкувати


Україна вичерпала 8 тарифних квот на постачання аграрної продукції до ЄС

25 серпня 2020, 16:25

Станом на кінець серпня поточного року вітчизняні експортери вже повністю вичерпали тарифні квоти на безмитне постачання до ЄС меду, ячмінної крупи й борошна, оброблених томатів, обробленого крохмалю, виноградного та яблучного соків, кукурудзи, продуктів переробки солоду та крохмалю, а також цукру — загалом 8 квот. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Нагадаємо,у 2021 році Україна планує домовитися про початок переговорів із ЄС щодо оновлення Угоди про асоціацію. 

Наразі використовуються тарифні квоти на оброблену продукцію із зернових (81,2%), яйця та альбуміни (75,0%), м’ясо птиці (73,4%), крохмаль (73,3%), солод та пшеничну клейковину (72,2%), яйця та альбуміни додаткова (60,4%), висівки, відходи й залишки (55,2%), м’ясо птиці додаткова (53,1%), овес (45,3%), пшеницю (40,2%) та інші.

У 2020 році українські експортери використовують можливості 31 з 40 тарифних квот.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час публічних консультацій «Оновлення Угоди про асоціацію з ЄС: потреби та очікування бізнесу Одещини» заявила, що уряд працює над тим, щоб Угода про асоціацію дала змогу активніше використовувати можливості українських виробників. Але й для бізнесу є «домашнє завдання» — оцінити власні амбіції і дати відповідні сигнали для врахування їх урядовою командою під час формування переговорної позиції України в межах оновлення Угоди.

До частини української продукції застосовуються тарифні квоти, хоча за деякими з них експортуємо значно більше, ніж сама квота. Це свідчить про потенціал та якість української продукції, яку хочуть бачити на європейському ринку. Зменшення обсягів зовнішньої торгівлі через коронавірус є тимчасовим явищем у світовій економіці. Діалог уряду з українським бізнесом дозволить підготувати інклюзивну позицію України, яка відповідатиме новим амбіціям і можливостям наших підприємців», — зазначила Ольга Стефанішина.

Віце-прем'єр-міністр наголосила, що серед пріоритетних напрямків співпраці Україна-ЄС — укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА), посилення торгівлі послугами, а також оновлення підходу до державної допомоги, яка має стати більш гнучкою та швидкою у реагуванні на надзвичайні ситуації, як-от боротьба з COVID-19.