друкувати


Названо причини масового мору риби у водоймах України

14 серпня 2020, 13:00

В Україні зафіксовано часті випадки загибелі водних живих ресурсів: з початку року масовий мор риби стався в Київській, Черкаській, Харківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Житомирській, Полтавській областях. Про це повідомила прес-служба Асоціації рибалок України.

В організації називають основні причини цього: неналежне ставлення людини до водойм, незадовільна робота природоохоронних державних структур, аномальна спека, маловодний рік, потрапляння у водойми побутових і виробничих стоків, а так же хімікатів з полів.

Все це призводить до різкого зменшення кількості розчиненого у воді кисню, в результаті чого настають заморні явища у риби.

«Масова загибель риби в різних регіонах країни – це не природний відбір… У кожного випадку є конкретне людське ім’я. На жаль, природоохоронні та контролюючі державні структури демонструють повну неспроможність по боротьбі з цим явищем. Як показала практика, вони можуть тільки зафіксувати факт події. А попередити замори риби, а тим більше знайти винних і гідно їх покарати – такі факти маловідомі. Ось і множаться з кожним роком випадки масової загибелі риби. А винуватці залишаються безкарними», – стверджують в Асоціації рибалок України.

У Мінприроди пояснили, що Україна вже давно належить до країн, в недостатній кількості забезпечених водними ресурсами, проте ситуація ускладнюється тим, що на державному рівні практично не виділяється коштів на очищення водойм.

Це не поодинокі випадки отруєння водойм. У 2019 році було отруєно все або майже все живе в 1240 вітчизняних водоймах. Ще в 920 водоймах відбулися заморні явища риби, причиною яких вважали зменшення кількості розчиненого у воді кисню через спеку і розростання синьо-зелених водоростей, які при гнитті виділяють токсини та спалюють розчинений у воді кисень. Але й тут без участі людини не обійшлося. Трагедії в основному походять від ненадання природоохоронними структурами своєчасної допомоги водоймам», – каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Основна причина більшості випадків загибелі риби – це змита дощами з полів хімія. Потрапляючи у водойми, вона як «напалм» випалює в них все живе. В результаті гине не тільки водні мешканці, а й бобри, качки.

Нагадаємо, що вітчизняні рибалки обурені небаченою за масштабами корупцією в Держрибагентстві та повною профнепридатністю керівників рибного відомства, що знищує вітчизняну рибну галузь.