друкувати


У Раду подали об’єднуючий законопроект щодо ПДВ (текст документу) — офіційно

4 лютого 2016, 18:05

Проект відповідного документу зареєстрували на офіційному сайті парламенту — №3851-1 від 04.02.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників».

Його авторами є 39 депутатів. 

Нагадаємо, що на останньому засіданні комітету з питань аграрної політики та земельних депутати розглянули п’ять альтернативних законопроектів щодо спец режиму ПДВ для АПК та зійшлися на тому, що підготують на їх базі один компромісний. Як розказали AgroPolit.com в аграрному комітеті саме №3851-1 і є цим «компромісом». Оскільки головне зауваження більшості нардепів на засіданні стосувалося 7% ставки ПДВ після 2018 року для цього режиму, то в цьому законопроекті такий пункт відсутній. Причина — велика ймовірність, що з 7% документ може не пройти податковий комітет Ради.

За парламентською процедурою документ спочатку має розглянути аграрний комітет і далі передати його на погодження комітету з питань податкової та митної політики, який і поставить крапку — виносити його у сесійний зал чи ні. Оскільки наступні два тижні депутати працюють у комітетах та округах, то законопроект можуть проголосувати не раніше середини лютого.

Законопроектом пропонується внести ряд змін до Податкового кодексу України, якими передбачається:
- заборона скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасовано виключно у разі виявлення помилки в ІПН платника або у формуванні його по неоподаткованих операціях;
- запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ;
- запровадження обов'язку відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв.
-  відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства у редакції статей 2001 (крім абзаців тринадцятого-п'ятнадцятого пункту 2001.2 цієї статті) та 209 цього Кодексу, що діяла станом на 31 грудня 2015 року.
- незастосування до суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом за допущення у період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.