друкувати


МЕРТ оновить продукти Експортно-кредитного агентства

5 серпня 2020, 11:10

МЕРТ оновить продукти Експортно-кредитного агентства. Про це під час наради щодо активізації та посилення діяльності Експортно-кредитного агентства заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

«Перше, що зараз необхідно зробити, це оновити продуктову лінійку агентства під конкретні потреби клієнта. Ринок має чітко розуміти, які продукти є та які переваги можна отримати, користуючись ними», –  прокоментував Петрашко.

За його словами, для напрацювання й оновлення основних продуктів треба вивчити успішний міжнародний досвід, зокрема, Канади, Німеччини, Білорусі.

Серед продуктів, які наразі розглядаються: страхування зовнішньо-економічних договорів (контрактів), страхування договірних банківських гарантій, страхування експортних кредитів, консультаційні послуги. Під оновлені продукти будуть напрацьовуватися відповідні законодавчі зміни.

Ключовими перевагами для бізнесу від діяльності експортно-кредитного агентства має стати спрощення доступу до фінансування, вихід на нові ринки та нарощування об’ємів експорту, оптимізація обігового капіталу за умови використання факторингових інструментів тощо.

Довідково: Експортно-кредитне агентство було створено у 2018 році відповідно до закону "Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту". Статутний капітал – 200 млн гривень.