друкувати


Названо нардепів, які завдяки своїм ініціативам захистили агросектор від «покращень» з боку уряду

30 липня 2020, 12:00

Для аграріїв бюджет-2020 був знаковим у питанні держпідтримки. Адже на 2020 рік замінили графу про обов’язкову держпідтримку з показника не менше 1% аграрного ПДВ на не більше 1% від аграрного ПДВ. Тобто, відповідно до букви закону, держпідтримку у 2020 році аграріям можна не давати взагалі. Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

Секретар аграрного комітету Іван Чайківський звернув увагу на цю дискримінаційну норму й розпочав активне лобіювання ініціативи про повернення держпідтримки АПК до показника – не менше 1% від аграрного ВВП країни.

Філософія держпідтримки агросектору – виділення не менш як 1% ВВП на рік. Коли аграріїв переводили на загальну систему оподаткування, то їм це обіцяли. На той час це був баланс компромісів. Не можна сьогодні це все ламати. Фактично із пропонованими останнім часом змінами аграрії залишаються без нічого, розвитку ніякого немає.

Цьогоріч так склалося, що ми всі були менш досвідченими, нас не правильно проінформували про логіку цієї держпідтримки і не завжди ми розуміли, в чому суть. Зараз  уже всі чітко розібралися, в чому необхідність такої підтримки для АПК. Нині у всіх членів аграрного комітету є розуміння, що аграрний сектор надто багато віддає в бюджет і робить для розвитку країни в цілому, тому його динаміку потрібно підтримувати. Тим більше, що у всьому світі аграрний сектор дотується. Зараз є чітке розуміння аграрного комітету, що не менше від 1% ВВП країни аграрний сектор має отримати держрпідтримки, тож ми чітко наполягатимемо на цьому. Ці гроші мають бути спрямовані суто на розвиток аграрного сектору, на створення доданої вартості в аграрному секторі», – заявив раніше Іван Чайківський.

Повідомляється, що завдяки активному втручанню депутатів вдалося захистити сектор від ряду покращень з боку уряду. Так, досягнення попередників у вигляді соєво-ріпакових поправок ліквідувала поправка 2124 до закону №1210 авторства Олега Тарасова.

Не пройшла й ініціатива з ліцензування пального для агаріїв (замінили декларуванням), яку цей депутат зі своїми колегами по аграрному (Микола Сольский) та податковому (від нього лобіював Олексій Устенко) комітетах також відвоювали на користь агросектору.

Аграрне законодавство

А спроба МЕРТу залізти в кишеню агросектору на благо заводів Дмитра Фірташа провалилася. Нагадаємо, що 21 травня 2020 року  МЕРТ запропонувало запровадити квоти на імпорт добрив. Після цього 11 депутатів парламенту на чолі з Олегом Тарасовим вступилися за представників аграрного сектору та звернулись із публічною заявою до президента, прем’єр-міністра України та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з вимогою не вводити квотування. Пізніше до них долучилася  решта членів аграрного комітету. Тож тільки злагоджена позиція аграрного комітету та учасників ринку і їх публічний виступив із закликом до президента, прем'єра та голови МЕРТу посприяв тому, що уряд не дав хід цій ініціативі.

Детальніше читайте за посиланням.