друкувати


Україна має створити Стабілізаційний нафтовий резерв до 2023 року – проєкт моделі

24 червня 2020, 08:00

Україна має створити Стабілізаційний нафтовий резерв до 2023 року. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com розповів екс-керівник Держрезерву Ярослав Погорілий, який публічно підняв питання багатомільйонних розкрадань у відомстві за попередні роки.

«І з цією пропозицією я виходив на МЕРТ. Нікому з нафтових операторів не цікаво просто зберігати пальне чи нафту. Всіх цікавить перевалка. У Білорусі багато нафти і пального, а в України сховища для зберігання порожні, до того ж, посередині шляху, де можна перевалювати цю нафту, не розмитнювати її певний час. Інакше кажучи, Держрезерв може бути трейдером, але для цього необхідні також залучення інвестицій для технічного оновлення основних фондів», – сказав Ярослав Погорілий.

Він додав, що в межах євродирективи Україна має створити запаси нафти і нафтопродуктів.

Ми маємо його створити в межах євродирективи із запасом споживання пального на 60 днів використання, або 90 днів перекриття імпорту. Запрацювати він повинен до 2023 року. Є вже розроблена модель цього нафтового резерву за словацьким досвідом: 70% обсягу зберігається у державі, а решту 30% – приватний сектор. При цьому 68% запасів – бензин і 32% – дизель. Дану модель ми переглянули, бо рівень споживання бензину падає, а дизелю – зростає. Тому ми хотіли її трішки змінити саме з врахуванням цієї споживчої тенденції. Запаси цього нафтового резерву на сьогодні мають складати для України вже 1,8 млн т пального, – зазначив Погорілий.

Більше деталей про фінансовий результат Держрезерву за 2019 рік та І квартал 2020 року, а також інші цікаві деталі – читайте за посиланням.

Нагадаємо, що АПК чекає додаткові витрати на 2 млрд грн через введення мита на дизпаливо.