друкувати


Санепідемслужбу як окремий орган відновлювати не будуть, — заява

7 червня 2020, 09:30

Міністерство охорони здоров’я не планує відновлювати Державну санітарно-епідеміологічну службу як окремий орган. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу.

«Щодо виділення її в окремий орган центральної виконавчої влади, таке питання ми наразі не розглядаємо, ми розглядаємо створення протиепідеміологічної служби саме в складі МОЗ, яка мала би дуже чіткий функціонал», – розповів Степанов.

За його словами, служба повинна виконувати такі функції, як проведення всіх заходів, встановлення, зокрема, інфекційного контролю, реагування на відповідні ситуації силами тих фахівців, які мають бути в цієї служби.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що у структурі санітарно-епідеміологічного нагляду на території України працюють понад 40 лабораторій. Про історію їхнього відкриття під час прес-конференції у Києві розповів президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, після спалаху коронавірусу у світі РНБО України звернулася до уряду з пропозицією відновити діяльність санітарно-епідеміологічної служби. У лютому 2020 року уряд призначив заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка головним санітарно-епідеміологічним лікарем. До того, у травні 2017 року СЕС було ліквідовано, як розплідник корупції. Як оцінюють парламентарі та експерти намір реанімації СЕС, читайте за посиланням. 

Після ініціативи реанімувати СЕС постало питання, у структурі МОЗ чи Держпродспоживслужби має діяти санітарно-епідеміологічний нагляд. Також у Держпродспоживслужбі заявляли, що їхні лабораторії, які працювали для діагностики тварин технічно готові надавати допомогу у виявленні коронавірусу у людей, оскільки мають подібне або ідентичне обладнання, а фахівці, які у них працюють, мають медичну освіту. Як можна побачити на сайті Держпродспоживслужби, у них на обліку перебуває 21 лабораторія.