друкувати


МЕРТ кинуло аграріїв південних регіонів напризволяще — думка

31 травня 2020, 07:45

Станом на кінець травня 2020 року в Кабміні досі відсутня чітка й покрокова стратегія підтримки фермерів південних регіонів України, які постраждали через посуху та приморозки цієї весни. Про це йдеться у блозі головного редактора Kurkul.com Миколи Сироти «Тисячі гривень і місячні черги — правда про допомогу постраждалим від посухи фермерам».  

Автор пише, що сигнали про катастрофічну ситуацію в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях надходили ще з минулої осені та зими

«Лише після того як на Одещині один із фермерів наклав на себе руки від безвиході, в уряді злякалися суспільного резонансу та вирішили заспокоїти фермерів обіцянкою компенсацій за завдані природою збитки. Через три дні після смерті одеського фермера Тарас Висоцький виступив із заявою, що фермери отримають відшкодування за загиблі посіви у розмірі до 5 тис. грн/га. Щоправда, ані алгоритму дій для постраждалих, ані порядку дій для місцевих адміністрацій досі не вироблено», — ідеться в матеріалі.

Тоді ж заступник міністра додав, що на цей час Мінекономіки лише шукає спосіб реалізації цієї ідеї.

«Ми шукаємо юридичний момент, як це зробити швидше. Можна виділити кошти з фонду, сформованого для боротьби з коронавірусом, прирівнявши це (засуху. — Ред.) до форс-мажору. Є можливість через бюджет, але це довше», — зазначав профільний аграрний заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький

Однак у роз’яснення місцевих органів влади, зокрема, на сайті Херсонської ОДА, є інформація про те, що у разі надзвичайної ситуації регіонального характеру для часткової компенсації збитків можуть виділятися кошти з Державного резервного фонду.

«Справа у тому, що Кабмін не спромігся затвердити окремого порядку виплат коштів товаровиробникам за збитки від посухи чи надати якісь роз’яснення місцевій владі щодо механізму компенсацій. Відповідно районні та обласні адміністрації керуються постановою КМУ від 29 березня 2002 р. №415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету», — йдеться у колонці редактора Kurkul.com.

Нагадаэмо, що фермерів змусять повернути компенсації за втрачені від посухи посіви.