друкувати


У структурі санепідеміологічного нагляду працюють 40 лабораторій – Зеленський

20 травня 2020, 12:43

У структурі санітарно-епідеміологічного нагляду на території України працюють більше 40-ка лабораторій. Про історію їх відкриття під час прес-конференції у Києві розповів президент України Володимир Зеленський.

Він додав, що на початок карантину заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко його сповістив, що в країні працювали 5 лабораторій.

«Коли я запитав санітарного лікаря Ляшка про справи – він сказав: «У нас 5 лабораторій в країні». Я сказав: «Будь ласка, підніміть всіх державних лікарів» – «Немає». Була скорочена вертикаль санітарних лікарів країни. Просто була скорочена, за 5 років просто скоротили. Їх не існувало. Ми підняли повністю цю вертикаль. Це для кого? – для країни. Для місцевих влад. Підняли цю вертикаль, підняли лабораторії. Сьогодні працює більше 40-ка лабораторій. Це була моя задача. Працював Офіс президента як МОЗ, працював МОЗ як МОЗ, працював уряд, Шмигаль, як МОЗ. Ми всі один великий МОЗ. І губернатори з нами хто зміг, хто не зміг. Багато мерів теж перетворились в МОЗ», – сказав Зеленський.

Нагадаємо, після спалаху коронавірусу у світі РНБО України звернулася до уряду з пропозицією відновити діяльність санітарно-епідеміологічної служби. У лютому 2020 року уряд призначив заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка головним санітарно-епідеміологічним лікарем. До того, у травні 2017 року СЕС було ліквідовано, як розплідник корупції. Як оцінюють парламентарі та експерти намір реанімації СЕС читайте за посиланням

Після ініціативи реанімувати СЕС постало питання, у структурі МОЗ чи Держпродспоживслужби має діяти санітарно-епідеміологічний нагляд. Також у Держпродспоживслужбі заявляли, що їхні лабораторії, які працювали для діагностики тварин технічно готові надавати допомогу у виявленні коронавірусу у людей, оскільки мають подібне або ідентичне обладнання, а фахівці, які у них працюють, мають медичну освіту. Як можна побачити на сайті Держпродспоживслужби, у них на обліку перебуває 21 лабораторія. Відомо про співпрацю однієї лабораторії у Івано-Франківській області, де було передано медикам частину обладнання. Також під час ліквідації СЕС профспілка заявляла, що у службі працювали станом на 2016 рік 25 тисяч медичних працівників.