друкувати


В Україні розпочало діяти держрегулювання цін на продукти

18 травня 2020, 10:00

Постанова уряду України про державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування та товари протиепідемічного призначення набула чинності сьогодні, 18 травня. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Зокрема, постанову було опубліковано 8 травня 2020 року в газеті Урядовий кур'єр, тож вона набирає чинності через 10 днів.

З моменту вступу в силу постанови, продавці зобов'язані декларувати зміни роздрібної ціни на ці товари при підвищенні її на 5 і більше відсотків. При запланованому підвищенні цін на 5% і більше, але менш як 10%, застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування.

У разі підвищення цін від 10% і більш, але менш як 15%, – застосування ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, а у разі підвищення цін на 15% і більше – нові ціни можна застосовувати щонайменше за 30 днів після декларування.

Текст постанови дивіться за посиланням.

Нагадаємо, Кабінет міністрів встановив на час карантину державне регулювання цін шляхом декларування цін на 10 продуктових товарів і 20 засобів індивідуального захисту, а також на лікарські засоби і понад 10 видів антисептиків.

Раніше народний депутат України («Слуга народу»), голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов озвучив механізм реалізації державного регулювання на продовольчі товари на час карантину.

Він вважає правильним, що в умовах надзвичайної ситуації уряд повертає державний контроль за цінами на деякі соціальні продукти, лікарські засоби і медичні вироби.

Добре, що український уряд, як і уряди розвинутих країн, але вже після проведення лібералізації, відновить здійснення контролю за цінами на окремі товари, що мають особливе значення для підтримки життєвого рівня населення… Моніторинг здійснюватиметься Держпродспоживслужбою. Якщо ціну на визначені продукти продавцем планується підвищувати, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в службу. Держава буде з’ясовувати причини зростання цін в роздрібній торгівлі та матиме можливість впливу на ціни, що зростатимуть без економічного обґрунтування», — зазначав Олег Тарасов.