друкувати


Протикоронавірусна терапія для молочників: бізнес чекає п'ять кроків від МЕРТу для мінімізації збитків

30 квітня 2020, 08:20

Через кризу в молочній галузі України голова ради директорів Спілка молочних підприємств України Вадим Чагаровський просить уряд вжити п'ять кроків  для мінімізації збитків. Про них він написав у відкритому зверненні до заступники міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького у своєму блозі на АgroРolit.com

Чагаровський зазначив, що сьогодні ситуація на молочному ринку в Україні в умовах пандемії – невтішна: пандемія коронавірусу негативно впливає на молочну галузь як в Україні, так і в усьому світі.

Як і очікувалося, відбувається збільшення виробництва молока у весняний період, відповідно збільшилися пропозиції від виробників молочної сировини. Цінова ситуація залишилася складною. Ціни на молочну сировину в Україна вище, ніж у країнах ЄС (Польщі, країнах Прибалтики). Сезонне зниження цін (а воно відбувається поступово) не дає змогу виходити на експортні ринки збуту. Проте, ціни на молоко в Польщі з 15.04.2020 знизились до 0,25 євро за 1 кг. Прогнозні очікування зниження ціни на молочну сировину в Україні — 9 грн (з ПДВ) – для господарств, 4,50 грн – для населенського сектору», – написав експерт.

Також він додав, що попит на молочні продукти в Україна вже починає падати і передусім це пов’язано зі зниженням купівельної спроможності українського споживача.

Він запропонував 5 кроків для поліпшення ситуації в молочній галузі:

  1. посилити боротьбу з фальсифікацією молочних продуктів. В умовах пандемії підприємства -«фальсифікатори» активно використовують продажі через мережу Інтернет;
  2. провести закупівлю вершкового масла Аграрним фондом (механізм інтервенції вже використовувався);
  3. надати підтримку експорту молочної продукції у вигляді дотування на 1 тонну;
  4. підписати меморандум з виробниками, торгівлею та міністерством про скорочення термінів розрахунків торгівельними мережами до 14 днів;
  5. державні закупівлі молочних продуктів для ЗСУ, пенітенціарної служби, підприємств МОЗ здійснювати тільки від підприємств-виробників.

Більше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що уряд ухвалив постанову КМУ №106 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».