друкувати


Україні слід робити ставку на переробку аграрної сировини, — нардеп

24 квітня 2020, 12:50

Через обвал світового ринку нафти, Україні слід переглянути внутрішню стратегію розвитку агросектору та внести зміни в експортну. Ставку потрібно робити на переробку аграрної сировини та збільшенні виробництва продукції з доданою вартістю. Про це розповів у коментарі AgroPolit.com народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, член депутатської групи «За майбутнє» Іван Чайківський.

«На такі зміни наштовхують останні події на нафтовому ринку. Вже зараз ми бачимо, що рекордне зниження світових цін на нафту вже цього року може обернутися скороченням попиту, а відтак і зниженням ціни, на кукурудзу та технічні культури. Це означає, що значна частина нового врожаю цих культур опиниться на внутрішньому ринку. І тут постане питання – що з нею зробити? Переробляти, але як, коли не вистачає переробних потужностей? Якою буде ціна, а відтак і прибутки аграріїв?», — зазначив Іван Чайківський.

Він додав, що в Україні у 2019 році зібрали: сої – 3,5 млн т, соняшнику – майже 15 млн т і ріпаку – понад 3 млн т, разом – більше 21,5 млн т олійних культур, натомість переробили у 2019 році: сої 1,5 млн т, соняшнику – трохи більше 12 млн т, ріпаку – лише 0,3 млн т.

Загалом же щороку урожай становить близько 70 млн т зернових, плюс 20-25 млн т олійних культур. Споживаємо у середині країни – 20 млн т та олійних 14 млн т, тобто сумарно трохи більше 34 млн т. Тож решту, 55-61 млн т, щороку продаємо. Але це відбувалося до кризи. Через зменшення попиту на внутрішньому рикну може бути більше зернових», — зазначив Іван Чайківський.

Також нардеп запропонував своє вирішення проблеми:

Аби врожаї не обернулися головним болем для України час думати над їх раціональним освоєнням. У найближчі роки влада та бізнес мають прикласти максимум зусиль, аби перезапустити внутрішню переробку зернових та розвивати тваринництво. Це збільшить доходи виробників і зменшить залежність країни від імпорту. Для створення більшої додаткової вартості української продукції сьогодні державі та виробникам варто спрацювати командно, розвиваючи максимально «українське»», — підсумував він.

Нагадаємо, в Україні пропонують створити нафтові резервуари. Більше читайте у матеріалі — за посиланням.