друкувати


Експерт назвав причини рекордного падіння цін на нафту

21 квітня 2020, 11:30

У понеділок, 20 квітня, мінімальний рівень ціни на нафту був -$40,32 за барель — це абсолютний історичний мінімум за весь час видобутку нафти з кінця XIX століття. Таку думку висловив заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован на своїй сторінці у Facebook.

Станом на 8:41 GMT / UTC + 3 ф'ючерси на нафту марки Brent знижуються на 0,55% до $ 25,43 за барель, WTI ж росте на 103,77% до $1,42 за барель.

«В цілому, ситуація в понеділок стосувалася не всієї нафти, а тільки сирої нафти WTI (West Texas Intermediate). За даними Reuters, ввечері також у мінус пішли й котирування нафти на європейському спот-ринку, але не так катастрофічно для Urals і Brent. Інструмент, за яким ми спостерігали в понеділок, це ф'ючерс на WTI, який торгується на NYMEX з тікером CL. Ф'ючерси на Brent і Urals теж знизилися, та не надто помітно», — прокоментував він.

Експерт виділяє 4 причини рекордного падіння цін на нафту: 

У квітні подальше зниження цін на нафту може продовжитися, позаяк угода ОПЕК+ з Росією про зменшення обсягів видобутку нафти (це роблять для того, щоб вона здорожчала) починає діяти лише від травня. А відновлення попиту на нафту на світовому ринку очікують лише в червні, пише РБК.

У результаті продовжиться заповнення сховищ, і ці запаси потім ще довгий час будуть служити навісом над ринком, утримуючи ціни від відновлення до докризових рівнів, вважають аналітики. Поступового відновлення попиту на сировину можна очікувати в ІІІ кварталі поточного року.

Ситуація з низькою вартістю нафти може вплинути на американську економіку та стабільність долара.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, після чого відбувся обвал російського рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал. Більше читайте у блозі за посиланням.