друкувати


МЗС озвучило антикризову економічну стратегію України

15 квітня 2020, 07:30

Аби після світової пандемії COVID-19 Україна зайняла вигідне місце у світі, сьогодні державі слід застосувати антикризову економічну стратегію. Про це, з посиланням на міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу,  повідомила прес-служба МЗС. 

Отже, антикризова економічна стратегія МЗС України за Дмиттром Кулебою:

1. Просуваємо український бізнес за кордоном — лобіюємо національну економіку у світі. Допомагаємо експортерам утримувати позиції у світі та виходити на нові ринки.

2. Заохочуємо міжнародні компанії розміщувати виробництво в Україні. Перехоплюємо ті компанії, які через кризу залишають інші країни. Зокрема, Україна може стати високотехнологічним хабом для виробників країн Азії на шляху до ринку ЄС. Стимулюємо створення доданої вартості всередині країни. Насичуємо внутрішній ринок, відкриваємо можливості експорту до Євросоюзу та третіх країн.

3. Залучаємо інвестиції та ресурси для фінансування інфраструктурних проектів в Україні.

4. Житниця 2.0. Україна була «Житницею Європи», а нині є великим експортером продовольства. Ми зробимо її фактором глобальної продовольчої безпеки. Проблема продовольства у світі стає дедалі гострішою, а їжа – це політика. Маємо прив’язати експорт продовольчих товарів до інтересів України у світі.

5. Перезавантажуємо Раду експортерів при МЗС. Вона стане руками, ногами і мізками українського бізнесу за кордоном – у тісній взаємодії з посольствами і генконсульствами. Одразу всі проблеми не вирішимо, але будемо робити все від нас залежне, щоб їх вирішувати. Надіслати запит на приєднання до Ради можна до 17 квітня. Детальніша інформація доступна на сайті МЗС.

Нагадаємо, що парламент прийняв зміни до бюджету, у ньому збережено 4 млрд грн фінансової підтримки для АПК. 

Також Верховна Рада України затвердила оновлену програму діяльності уряду (постанова №3330 «Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України»).