друкувати


Експерти назвали два кроки для стабілізації ситуації з вантажоперевезенням морем

11 квітня 2020, 09:35

У вантажоперевезеннях морем уряд та експерти виділяють кілька кроків для стабілізації ситуації та уникнення негативних наслідків. Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

Перше — для зменшення навантаження на бізнес у цьому секторі стала ініціатива Федерації роботодавців транспорту України (ФРТУ) знизити портові збори на 20%. На їх думку, у нас досить високі портові збори. І виходить, що вся продукція, яка виробляється в Україні, в тому числі і сільськогосподарська, дорожчає через логістичний ланцюг. Що дешевшими будуть логістичні ланцюги, то більше доходів отримають самі виробники. Тож будь-яке зниження експорту вкрай негативно позначиться на економіці країни.

Бізнес підтримує ініціативу ФРТУ та вказує на цілу низку кроків, яких вони очікують від держави та керівництва галуззю, щоб зменшити вплив карантину.

Друге – і далі зменшувати оподаткування для бізнесу. За словами співвласника і генерального директора представництва RISOIL S.A. в Україні Шоти Хаджішвілі, це покращить економічні показники бізнесу після кризи. На його думку, податкові канікули – це тимчасова міра. А  от якби кожна фізособа сама сплачувала податки, а не роботодавець, це теж допомагає бізнесу. 

Та й з бюрократичними питаннями не завадило б розібратися – бюрократичні затримки та корупційна складова в галузі б'ють по інвестиційній привабливості України, а без цього країні буде дуже складно вижити», – впевнений Хаджишвілі. 

Більше читайте за посиланням.