друкувати


Митниця запустила сервіс для спрощення декларування вантажу до 35 країн

4 квітня 2020, 09:57

Державна митна служба почала тестування софту, який дозволяє бізнесу подавати одну митну декларацію за переміщення вантажу 35 країнами. Про це повідомляє прес-служба митної служби.

Тестування софту для приєднання до Нової комп'ютеризованої транзитної системи (NCTS) створює можливість українській митниці напряму обмінюватися даними щодо результатів митного контролю з митними органами країн ЄС і навпаки. Це стало можливим після ухвалення парламентом у вересні 2019 року Закону України №1082 «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи». Закон передбачає приєднання до відповідної Конвенції після успішного тестування NCTS в Україні членами цієї Конвенції є 35 країн.

У прес-службі митної служби зазначають, що процес приєднання до системи триватиме близько року.

Наразі митний пункт аеропорту «Бориспіль» та Київська митниця успішно здійснили пробний обмін митними деклараціями у тестовому середовищі. Далі — тестування електронної передачі даних між митницями в межах України. Після проведення навчання, бізнес, фінансові гаранти і самі митники будуть використовувати систему в межах країни (в «українському домені»). Коли Держмитслужба успішно відтестує взаємодію всіх учасників, це дозволить Україні приєднатися до згаданої Конвенції», – зазначають  у повідомленні.

Серед переваг участі в NCTS:

для бізнесу:

для митниці:

Нова митниця вже розробила окремі проекти та надала пропозиції до нормативно-правових актів для впровадження NCTS в Україні.

Необхідний програмний комплекс для приєднання до NCTS у грудні 2019-го Держмитслужбі подарувала литовська митниця. ЄС фінансує його розгортання в країні, адаптацію та переклад. Технічну підтримку по реалізації проекту надає грецька компанія IntraSoft — переможець тендеру, проведеного EU4PFM», — кажуть у митній службі.

Нагадаємо, Державна митна служба підготувала інтерактивну карту, на якій відзначила усі пункти пропуску – закриті й відкриті, згідно із розпорядженням Кабміну щодо запобігання поширенню коронавірусу.