друкувати


Підраховано вартість відкриття сучасної тваринницької ферми – 5 млн євро

3 квітня 2020, 12:33

Аби звести сучасну тваринницьку ферму на 1 тис. голів худоби господарю доведеться заплатити близько 5 млн євро. Наразі це дороге задоволення для аграріїв, тому пропонується запровадити програму держпідтримки. Про це у ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів  секретар комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат із групи «За майбутнє» Іван Чайківський.

Він деталізував розрахунки для бізнесу у галузі тваринництва на прикладі одного господарства та додав, що зарплата на фермі за вдалого господарювання може сягати 25 тис. грн. 

«Будівництво сучасної ферми на 1 тис. голів коштуватиме 5 млн євро. Плюс завести 1 тис. нетелів., тобто 2,5 млн євро. За нашим задумом, мала би бути програма з підтримки фермерів саме щодо закупівлі племінного стада – нетелів (80% вартості)», –  сказав Чайківський.

Детальні підрахунки продуктивності бізнесу у галузі тваринництва можна побачити за посиланням

Нагадаємо,за підсумками попереднього року поголів'я більшості видів сільськогосподарських тварин зменшилося на 4,7-5,7%, зросла лише кількість свійської птиці — на 3,6%.