друкувати


В Україні суттєво зросла прибутковість молока, – ФАО

3 квітня 2020, 12:00

Прибутковість виробництва молока в Україні в січні-березні 2020 року збільшилася майже на 17%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це написав на своїй сторінці в Facebook економіст інвестиційного центру Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.

«Це був найприбутковіший перший квартал для професійних виробників молока за останні шість років, але прибутку молочних фермерів падають вже п'ять місяців поспіль. Показник умовної прибутковості виробництва молока у січні-березні 2020 був на 16,7% вище, ніж за той же період попереднього року, і на 12,7% вище, ніж в середньому за перші квартали попередніх 8 років»,  –  написав він.

За його даними, при цьому в березні 2020 року прибутковість виробництва молока була на 6,9% вище, ніж у березні минулого року, але скоротилася на 4% в порівнянні з лютим.
Експерт вважає, що у квітні можна очікувати різкого зниження прибутковості виробництва молока.

З одного боку, впадуть ціни на сире молоко, оскільки попит на продукцію падає по всьому світу, в той час як молоко продовжує вироблятися, так само як і молочні продукти. З іншого боку, корми в гривні поки дорожчають, переважно внаслідок девальвації,  –  написав Ярмак.
Також він прогнозує обвал попиту на молочну продукцію у 2020 році на світовому ринку, чому сприятиме фактор закриття сектора HoReCa (готельно-ресторанного бізнесу та кейтерінгу) з-за пандемії коронавірусу у світі, – вважає експерт.

Нагадаємо, що Тарас Качка назвав 5 ключових стратегій уряду в умовах карантину проти коронавірусу.