друкувати


Виробники хліба фіксують зростання цін та просять ввести заборону на експорт

27 березня 2020, 15:00

Виробники хліба та борошна констатують підвищення цін на хлібобулочні вироби на 15-20% та зростання попиту до 40%. Для того щоб зберегти нинішній рівень цін виробники пропонують заборонити експорт зернової продукції.  Про це повідомляється у листі Всеукраїнської асоціації пекарів та  Асоціації «Борошномелів України» до президента та уряду, передаэ Економічна правда.

«Через зростання попиту на зовнішніх ринках та через сезонні фактори збільшуються ціни на продовольчу пшеницю...за останні десять днів середня ціна на пшеницю другого і третього класу зросла на 400-500 грн./т. Таке здорожчання уже в найближчому майбутньому призведе до зростання ціни на борошно всіх сортів на 500-600 грн/т. 

Оскільки борошно у собівартості хліба складає понад 40%, то й підвищення ціни на 15-20% є майже доконаним фактом», — йдеться у листі.

Також повідомляється, що зафіксовано зростання попиту на хліб на 30-40% від нормального сезонного рівня.

У обставинах, що склалися, ми звертаємось із проханням допомогти нам зберегти нинішній рівень цінової політики і убезпечити споживачів від різкого підвищення цін на хліб і хлібобулочні вироби. Одним зі способів це зробити ми бачимо запровадження тимчасового обмеження на експорт зернової продукції продовольчої групи в обсягах, які необхідні для забезпечення потреб внутрішнього ринку на період очікуваної тривалості карантинних заходів», — повідомляють в асоціаціях.

Також повідомляється, що виробники розуміють, що такий крок може викликати незадоволення у частини експортерів, тому готові надати детальні пропозиції щодо механізму регулювання цього питання.

Нагадаємо, Кабмін доручив Мінекономіки промоніторити ціни на соціальні товари.