друкувати


Кабмін готує правки до постанови про карантин – торгувати дозволять оптовикам харчовою продукцією, ЗЗР та ветпрепаратами

20 березня 2020, 19:00

Аби уникнути в Україні дефіциту поставок продуктів харчування до магазинів та колапсу з продажем ветпрепаратів, ЗЗР, кормів для тварин і насіння, уряду слід оперативно внесе зміни до постанови про карантинні заходи від 16 березня 2020 року № 211.

Це випливає із аналізу положень постанови №215, яка вносить зміни до №211. Постанова № 211 визначає ряд заходів для боротьби з коронавірусом (дивіться повністю її текст нижче). Нею з 12 березня до 3 квітня 2020 року запровадили карантин на усій території України.

Тож постанова передбачає заборону «роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту».

На сполох щодо окремих положень постанови №211 забили раніше в ЄБА, мовляв,   непродовольчі магазини, які спеціалізуються на торгівлі кормами для тварин, ветаптеки та ветеринарні клініки мають бути додані до переліку важливих об'єктів, які мають залишатися відкритими протягом карантину.

Втім, це не весь перелік скарг від бізнсеу, які полетіли до уряду.

У даному переліку немає згадування, що під заборону не потрапляє оптова торгівля харчовою продукцією, пестицидів, хімікатів, кормів для тварин, насіння та посівного матеріалу, та ветеринарними препаратами. Тож оптові продавці харчів не хочуть працювати, бо за умов постанови №211 вони наражаються на покарання. Те саме з продажами агрохімії та ветаптеками, саме тому дві групи (власники магазинів та аграрії) напружилися і очікують дефіциту, якщо уряд оперативно не внесе зміни у свою постанову», — розповідає AgroPolit.com один із підприємців, дотичний до сфери торгівлі.

Викликає  питання у бізнесу і пункт про перевезення в одному транспорті до 10 осіб.

Умови такої доставки діють і для працівників підприємств, а їх же може бути сотня, тисяча і більше на одному підприємстві. Це, по суті, спиняє виробничий процес, чого теж не можна допускати в умовах поглиблення економічної кризи», — доповнює питання від бізнесу ще один співрозмовник видання.

Як повідомили AgroPolit.com свої джерела в КМУ, зараз про цю проблему вже знають і працюють над оперативним її вирішенням. Тож найближчим часом постанову мають змінити, внісши до неї відповідні поправки.

Ніякого дефіциту не буде – ні з харчами, ні з ЗЗР, кормами чи насінням. Ми наразі працюємо над тим, щоб швидко виправити цю ситуацію і рішення уже будуть до наступного засідання Кабміну, орієнтовно у середу», — каже наш співрозмовник в уряді.