друкувати


Озвучено два шляхи реанімації санітарно-епідеміологічної служби, – Супіханов

3 березня 2020, 12:00

Один з претендентів на крісло Держпродспоживслужби Геннадій Супіханов озвучив два шляхи реанімації санітарно-епідеміологічної служби. Про це він розповів у інтерв’ю АgroРolit.com.

«Така служба вже є у складі ДПСС. Але процес передачі функцій розформованого СЕСу застряг на етапі утворення ДПСС і затягнувся у міжвідомчій тяганині між МОЗ і ДПСС. Тому потрібно чітко визначити функції СЕС у складі Держпродспоживслужби, завершити передачу їх від МОЗ до ДПСС, а також – рухомого майна, лабораторій та інших активів, припинивши таким чином усі сицилійські ревнощі між цими структурами», – зазначив Супіханов. 

Він додав, що можливі два варіанти подій довкола реанімації СЕСу.

«Перший – скажу одразу, що він поганий – поновити СЕС як окремий орган. Що для цього потрібно? Постанова уряду – і СЕС почне діяти. Але це означає значні зміни в структурі ДПСС, бо зараз функції СЕС передані саме їй. Якщо це станеться, то в міжнародних партнерів України  виникнуть два питання: яка з структур відповідає за безпечність та оскільки змінилася структура компетентного органу, то варто переглядати наші з вами відносини щодо безпечності продукції. А це може поставити український експорт на паузу (доки вирішуватимуться ці питання), а експортно-орієнтований бізнес – на коліна», – сказав Супіханов.

Варіант другий він назвав правильним – завершити передачу функцій СЕС від МОЗ до Держпродспоживслужби.

Наразі проблема у тому, що лабораторні центри та нерухомість колишнього СЕСу позалишалися в МОЗі та ДПСС з цим біда, бо частина функцій є, а можливостей для виконання немає. Але головне у тому, що загальмувалося також прийняття закону «Про санітарно епідеміологічне благополуччя населення», який би чітко розмежував функції СЕС між МОЗ і ДПСС, – додав заступник міністра.

Він наголосив на такій важливій проблемі для обох варіантів – дефіцит кваліфікованих кадрів для роботи в СЕС, «бо система освіти за останні 4  роки не випустила жодного фахівця».

Вважаю за необхідне підсилити співпрацю Міністерства освіти та науки із профільними ВНЗ для відновлення підготовки кваліфікованих кадрів для галузі, – підсумував Супіханов.

Нагадаємо, що Рада нацбезпеки і оборони України звернулася до Кабінету міністрів України з пропозицією відновити діяльність санітарно-епідеміологічної служби.