друкувати


Уряду пропонують ініціювати отримання нульової ставки ввізного мита на усю агропродукцію до країн ЄС

14 лютого 2020, 11:30

Україні потрібно рухатись і далі у виконанні наших угод з ЄС аж до запровадження нульової ставки ввізного мита на будь-яку кількість сільськогосподарської продукції. Про це у коментарі для AgroPolit.com після комітетських слухань «Розвиток зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією в рамках угоди з ЄС» повідомив голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов.

Він додав, що для цього парламентарям, урядовцям і експертному середовищу слід напрацювати та прийняти ще не одні зміни до законодавства. 

«Зовнішня торгівля завжди була важливим елементом українського агропромислового комплексу. Маючи багаті грунти, сприятливий клімат, працьовите населення, у наших руках є усі можливості для зайняття передових місць на основних світових продовольчих ринках», — зазначив Олег Тарасов.

Народний депутат навів наступні цифри: 

Україна ледь не щороку б’є рекорди по врожайності та експорту продукції сільського господарства. А це — валютна виручка для держави, додаткові робочі місця та інвестиційна привабливість. Завдяки продуманій і прогнозованій державній політиці українські аграрії зможуть і надалі лише нарощувати свій експортний потенціал і реалізовувати сировинну та готову агропродукцію у ще більших обсягах», — додав Олег Тарасов.

Він уточнив, що вже сьогодні Україна має суттєві зрушення у регулюванні торгівлі з ЄС. На даний момент між Україною та ЄС діють тарифні квоти (tariff rate quotas — TRQs), суть яких полягає у встановленні пільгової ставки ввізного мита в ЄС для певного обсягу товарів. А на ту продукцію, яка ввозиться поза межами тарифної квоти, розповсюджується стандартна ставка ввізного мита.

Зрозуміло, що за багатьма культурами ми перевищуємо об‘єми квот і швидко їх вичерпуємо. Проте, отримавши тарифні квоти, ми частково розширили свій ринок. Водночас потрібно рухатись і далі у виконанні наших угод з ЄС аж до запровадження нульової ставки ввізного мита на будь-яку кількість сільськогосподарської продукції. А для цього парламентарям, урядовцям і експертному середовищу слід напрацювати та прийняти ще не одні зміни до законодавства», — підсумував Олег Тарасов.

Нагадаємо, Україна використала майже всі квоти на експорт до ЄС по 32 позиціям.

Раніше Олег Тарасов назвав ключові напрямки держпідтримки агросектору в 2020 році.