друкувати


Аграрний депутат назвав ключові напрямки держпідтримки агросектору в 2020 році

12 лютого 2020, 14:40

В рамках розподілу держпідтримки АПК в Україні слід забезпечити фінансовим ресурсом учасників майбутнього ринку землі – тих фермерів, хто хоче її купити і на ній працювати. Таку думку у коментарі для AgroPolit.com під час комітетських слухань щодо розподілу державної підтримки висловив народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов.

«Аграрний сектор поряд з освітньою галуззю та сферою охорони здоров’я як ніхто інші потребують достатньої та ефективної бюджетної підтримки. Всі знають, що розведення корів, свиней або ж вирощування певних нішевих культур, налагодження якісної переробки продукції плодово-овочевої сфери потребує суттєвих зусиль, матеріальних і виробничих витрат. Тож і завдання держави повинно полягати у раціональному розподілі зібраних податків з усього агросектору тим аграріям, які цього найбільше потребують», — зазначив Олег Тарасов.

Він додав, що ціль уряду і парламенту сьогодні – стати на шлях прогнозованості та послідовності.

Перш за все, нам слід забезпечити фінансовим ресурсом учасників майбутнього ринку землі – тих фермерів, хто хоче її купити і на ній працювати. Необхідно запровадити кредитну програму у достатньому обсязі, з низькими відсотками та доступністю для кожного. Тільки тоді можна говорити про успіх земельної реформи як такої», — переконаний Олег Тарасов.

Також він впевнений, що необхідно активно підтримувати тваринництво, надавати кошти на голову великої рогатої худоби.

Крім цього нардеп вважає раціональним і фінансування за бюджетний рахунок зрошувальних систем у Південній Україні, сферах виноградництва і ягідництва тощо.

Не слід забувати і про методи непрямої підтримки. Наприклад, знизивши ставку внутрішнього ПДВ на основну продукцію споживчого кошика українця – м’ясну, молочну продукцію, хлібобулочні вироби, крупи, овочі, фрукти – ми акумулюємо додатковий ресурс в руках аграріїв та зумовимо зниження цін на продукти харчування на поличках супермаркетів», — додав Олег Тарасов.

Нагадаємо, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарство презентувало шість програм розподілу держпідтримки АПК на 2020 рік. Деталі — за посиланням.