друкувати


Качка пояснив, як має відбуватися гармонізація українського законодавства у межах Угоди з ЄС

23 січня 2020, 11:00

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка пояснив, як має відбуватися гармонізація українського законодавства у межах Угоди з ЄС та підтримав керівника фракції «Слуга народу» Давида Арахамію. Про це він написав у facebook .

«Дякую Давиду Арахамії за привертання уваги до гармонізації українського законодавства до законодавства ЄС. Усім, хто хоче сьогодні висловитись на цю тему, раджу прочитати повністю або принаймні рецензії двох книг: David Kennedy A World of Struggle: How Power, Law, and Expertise Shape Global Political Economy (Princeton University Press, 2016), Julio Baquero Cruz, What’s Left of the Law of Integration? Decay and Resistance in European Union Law (OUP, 2018). Вони про те, як інтеграція переплетена з відстоюванням своїх інтересів», – написав Качка.

Він наголосив, що  ЄС відстоює свої інтереси в переговорах з Україною, і ми теж відстоюємо свої інтереси у переговорах з ЄС.

У ЄС кожна держава відстоює свої інтереси. І будь-яка директива чи регламент — це делікатний баланс власних інтересів і інтеграції. Тому, очевидно, Україна не може перетворювати свою економічну політику на карго-культ копіювання. Зрештою, не забувайте, що корумповані судді в Україні дуже ефективно захищають себе європейськими стандартами. Так само неефективні українські держслужбовці моляться на європейські стандарти, які не дозволяють їх звільнити, – зазначив Качка.

Тому кожен крок у гармонізації законодавства, за його словами, повинен мати сенс.

ЄС говорить про формулу more for more: більше реформ і адаптації в обмін на більше доступу й інтеграції до ринку ЄС. Обидві частини цієї формули мають діяти однаково ефективно. І це буде головний підхід до оновлення Угоди про асоціацію — заради більшої і справжньої інтеграції з ЄС, – наголосив він.

Нагадаємо, що керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія перед Українським сніданком у Давосі заявив, що у відносинах з ЄС Україні слід обережно підходити до гармонізації національного законодавства з європейським

«Багато сусідніх країн тиснуть на нас, схиляючи до так званої «гармонізації законодавства». Однак я вважаю, що для України це неправильно. Якщо слабша економіка об’єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою, граючи за однаковими правилами. Якщо ми гармонізуємося, то можемо стати найслабшою економікою у ЄС, чимось на кшталт Словенії. Будучи величезною державою, ми матимемо дуже малий вплив, оскільки правила гри вже діють», — сказав Арахамія..