друкувати


Пропонується виставити на продаж 17 аграрних підприємств — прес-служба

2 лютого 2016, 18:37

Як зазначається, на доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка Фонд держмайна розробив проект постанови "Про внесення змін у додатки 1 і 2 до постанови Кабміну від 12 травня 2015 року №271". Про це йдеться у повідомленні Фонду державного майна України (ФДМУ).

17 об’єктів, підпорядкованих Міністерству аграрної політики та продовольства України (МінАПК) (їх вартість активів менша за наявні зобов’язання, відсутні правовстановлюючі документи на об’єкти нерухомості, деякі будуть проходити процедуру банкрутства).

Нагадаємо, що раніше міністерство аграрної політики та продовольства України заявило про готовність передати всі держпідприємства зі своєї сфери управління до ФДМУ разом із 15% штату міністерства та бюджетом на його утримання.

Наша принципова й незмінна позиція — міністерство не повинно бути аграрним квазі-холдингом, що управляє сотнями державних підприємств. Державне управління цим активом є неприроднім та в корені суперечить європейській практиці. Держава довела повну неспроможність бути ефективним власником та менеджером, а особливо в аграрному секторі. Як результат, держкомпанії, які мали б поповнювати бюджет та стимулювати економіку, перетворилися на тіньовий приватний бізнес, джерело збитків та корупції. Аграрний ринок сьогодні – один з найперспективних, відтак немає жодної потреби в існуванні сільськогосподарських підприємств, управляти якими має держава», — підкреслив тоді аграрний міністр Олексій Павленко.

За словами Павленка, передати на приватизацію готові як «гіганти» («Укрспирт», «ДПЗКУ» та «Артемсіль»), так і малі збиткові підприємства, наприклад галузі шовківницва.

«Продаж цих підприємств має бути здійснений органом управління протягом 18 місяців», — повідомив міністр.

AgroPolit.com